Kwiaciarnia
OFERTA
- Bukiety
- Rośliny doniczkowe
- Ślub
   » Wiązanki i przypinki
   » Dekoracje aut i dorożek
   » Dekoracja kościoła
   » Wypożyczalnia
   » Biżuteria florystyczna
   » Bukiety na podziękowanie
- Upominki
   » Szkło i ceramika
   » Kartki
   » Prezenty
- Oferta dla firm
- Serwis pogrzebowy
   » Wiązanki
   » Wieńce
   » Dekoracja trumny
Ciekawostki
Kontakt
Imieniny / urodziny
Rocznica
Dla niej
Dla niego
Różne
Kosze
Przeprosiny
VIP

Ślub -> Porady

Bezcenne rady dla Panny Młodej i Pana Młodego
1. Nie przywiązujcie nadmiernej wagi do drobnych szczegółów
Ślub i wesele składają się z tysiąca małych szczegółów i pewnie nie wszystko uda się idealnie. Pamiętajcie z jakiego powodu zdecydowaliście się na ten krok – nie dla cudownej kapliczki, która jest zajęta z dwuletnim wyprzedzeniem. Zdecydowaliście się na ślub aby być ze sobą, celebrować Waszą miłość.
2. Poświęćcie kilka chwil na cieszenie się urokiem chwili
Wiele par wspomina swój ślub jako zawieruchę, którą ledwo pamiętają. Zastanówcie się nad poświęceniem kilku chwil na zwolnienie rytmu, refleksję – czy to pomiędzy ślubem a przyjęciem weselnym, gdy oczekujecie na powitanie, czy podczas wesela – rozmawiając między sobą o tym co i jak przeżywacie, co się Wam podoba. Może zapiszcie co najbardziej zapamiętaliście.
3. Wykorzystajcie swoją unikalność
Pomyślcie o swoich pasjach, miłych wspomnieniach, ulubionych rzeczach. Jeśli np. uwielbiacie podróżować, rozważcie czy nie nazwać stołów nazwami miejsc, które razem odwiedziliście. Wasze wesele będzie wyjątkowe i niezapomniane.
4. Nie podążajcie ślepo za tradycją
Nie wydawajcie pieniędzy na rzeczy tylko dlatego, że tak nakazuje tradycja. Jeśli na prawdę czegoś nie chcecie – nie róbcie tego. Nie podobają Wam się zabawy dla gości weselnych? Zrezygnujcie z nich.
5. Zorganizujcie wesele, na które Was stać
Nie działajcie w myśl zasady – zastaw się a postaw się. Nie zaciągajcie pożyczek. Problemem numer jeden kłótni małżeńskich, według psychologów, są pieniądze. Nie rozpoczynajcie życia po ślubie z problemem wiszącym nad Wami. Wielkie wesele jest dobre dla tych, których na to stać, nie musicie dorównać Kowalskim za cenę waszego przyszłego szczęścia.
Jak dbać o bukiet ślubny?
Bukiety zrobione w mikrofonie florystycznym, wystarczy raz na dwa dni dolać wody (najlepiej z odżywką do kwiatów ciętych) bardzo delikatnie z góry bukietu ponieważ w środku znajduje się gąbka florystyczna która zapewnia odpowiednie nawilżenie. Bukiet należy trzymać w chodnym miejscu.

Bukiety zrobione metodą tradycyjną należy przed włożeniem do wody podciąć końcówki delikatnie pod skosem ostrym nożykiem, a bukiet należy włożyć do wody wraz z odżywką do kwiatów ciętych która przedłuża świeżość bukietu. Bukiet trzymać w chłodnym miejscu
Pytania, które warto zadać fotografowi
1. Czy robi zdjęcia kolorowe, czarnobiałe, w sepi? Czy też wszystkie rodzaje?
2. Czy mamy wpływ na rodzaj zdjęć jakie będą zrobione? Czy możemy przekazać listę zdjęć, które koniecznie chcielibyśmy mieć ?
3. Kto będzie robił zdjęcia - fotograf, jego asystent?
4. Czy możemy spotkać się z osobą, która będzie robiła zdjęcia?
5. Na ilu ślubach robił zdjęcia? Ile z tych ślubów było podobnych do naszego?
6. Czy będzie robił zdjęcia podczas innych ślubów odbywających się w tym samym dniu, lub podczas tego samego weekendu co nasz?
7. Jakie wyposażenie przyniesie? Jak bardzo przeszkadzać będzie dodatkowe oświetlenie, statywy itp.?
8. Czy sam wywołuje filmy?
9. Czy możemy kupić negatywy?
Pytania, które warto zadać sobie po rozmowie z fotografem:
1. Czy polubiłem go? Czy mam dobre odczucia co do jego osoby?
2. Czy podobają mi się jego dotychczasowe prace? Czy są ostre, dobrze wykadrowane? Czy patrząc na zdjęcia, które wykonał jestem spokojny o zdjęcia z mojego ślubu?

Dobrze jest zadzwonić do osób, które do tej pory obsługiwał (poprośmy fotografa o referencje). Jasne, że może być ciężko zadzwonić do zupełnie obcych osób, lecz ich opinia jest nieoceniona.

Pamiętaj, że zdjęcia z Twojego ślubu będą jedną z najtrwalszych pamiątek – dlatego warto się upewnić, że będą dobrze zrobione.
« powrót

 
Strona główna | Kwiaciarnia | Oferta | Ciekawostki | Kontakt
Copyright © 2007 & Powered by NetPol « cms »